Географија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 12 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
* [[Политичка географија]], ја опишува политичката поделба на светот
* [[Економска географија]], ја проучува и опишува разместеноста на природните богатства на Земјата
fuck you :D
и други дисциплини.
 
Анонимен корисник