Разлика помеѓу преработките на „Таксономија“

Одземени 4 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.5.4) (Робот: Додава ku:Taksonomî)
с
== Надворешни врски ==
* [http://www.ncbi.nlm.nih.gov/Taxonomy/ Таксономија] - NCBI {{en}}
* [http://www.itis.gov/ ИнтегриранОбединет таксономски информацискиинформативен систем (ITIS)] {{en}}
* [http://www.cbd.int/gti/ Глобална таксономска иницијатива (GTI)] {{en}}
* [http://species.wikimedia.org/wiki/Главна_страница?uselang=mk Викивидови] - именик на видови {{mk}}