Разлика помеѓу преработките на „Влашки јазик“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува be:Арамунская мова
с (Робот: Додава sq:Vllahishtja)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува be:Арамунская мова)
[[az:Arumın dili]]
[[zh-min-nan:Aroman-gí]]
[[be:АрумынскаяАрамунская мова]]
[[be-x-old:Арамунская мова]]
[[bg:Арумънски език]]
[[ko:아로마니아어]]
[[hr:Makedorumunjski jezik]]
[[ia:Lingua aromanian]]
[[io:Arumaniana linguo]]
[[ia:Lingua aromanian]]
[[it:Lingua arumena]]
[[he:ארומנית]]
126.849

уредувања