Хибернација: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2+) (Робот: Додава be:Спячка
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.2) (Бот Додава: wa:Fordoirmaedje d' ivier)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава be:Спячка)
[[als:Winterschlaf]]
[[ar:إشتاء]]
[[bsbe:HibernacijaСпячка]]
[[bg:Хибернация]]
[[bs:Hibernacija]]
[[ca:Hibernació]]
[[cs:Hibernace]]
127.230

уредувања