Разлика помеѓу преработките на „Делос“

Додадени 460 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: мини|десно|200п|Лавовите на Делос '''Делос''' (грчки Δήλος,) е [[остр...)
 
 
''Видете исто така'': [[Список на светско културно и природно наследство на УНЕСКО]]
 
 
<div class="boilerplate metadata" id="stub">[[Слика:Flag of Greece.svg|30п]]&nbsp;''Оваа статија поврзана со [[Грција]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</td></tr></table></div>