Разлика помеѓу преработките на „Ефект на стаклена градина“

с
r2.7.2) (Робот: Додава an:Efecto hibernadero
с (r2.7.2+) (Робот: Додава ast:Efeutu ivernaderu)
с (r2.7.2) (Робот: Додава an:Efecto hibernadero)
[[af:Kweekhuiseffek]]
[[ar:احتباس حراري]]
[[an:Efecto hibernadero]]
[[ast:Efeutu ivernaderu]]
[[bn:গ্রিন হাউজ প্রতিক্রিয়া]]
7.011

уредување