Разлика помеѓу преработките на „Пирамида (геометрија)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|bgcolor=#e7dcc3|Темиња||{{nowrap|''n'' + 1}}
|-
|bgcolor=#e7dcc3|Симетриска група||C<sub>''n''v</sub>, [''n''], (*''nn''), orderред 2''n''
|-
|bgcolor=#e7dcc3|Ротациона група||C<sub>''n''</sub>, [''n'']<sup>+</sup>, (''nn''), orderред ''n''
|-
|bgcolor=#e7dcc3|Дуален полиедар||самодуален