Разлика помеѓу преработките на „Пирамида (геометрија)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
!bgcolor=#e7dcc3 colspan=2|Пирамида
|-
|align=center colspan=2|[[Податотека:Pyramid mk.svg|240п|Квадратна пирамида]]
|-
|bgcolor=#e7dcc3|Страни||''n'' [[триаголник|триаголници]]ж,<br>1 [[многуаголник|''n''-аголник]]
|-
|bgcolor=#e7dcc3|Рабови||2''n''