Разлика помеѓу преработките на „Хале (Зале)“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
Ehrlich91 ја премести страницата Хале на Хале (Зале) презапишувајќи врз пренасочување: официјалното име на градот гласи вака
с (Робот: Додава tr:Halle, Sachsen-Anhalt)
с (Ehrlich91 ја премести страницата Хале на Хале (Зале) презапишувајќи врз пренасочување: официјалното име на градот гласи вака)