Разлика помеѓу преработките на „Список на држави во светот“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
Азербејџан - :Население: 9.164.000 (2011) http://www.azstat.org/statinfo/demoqraphic/en/AP_/1_5.xls Censuses of Republic of Azerbaijan 1979, 1989, 1999, 2009. The State Statistical Committee of Azerbaijan Republic
с (r2.7.2) (Робот: Менува pnb:دیساں دی لسٹ)
(Азербејџан - :Население: 9.164.000 (2011) http://www.azstat.org/statinfo/demoqraphic/en/AP_/1_5.xls Censuses of Republic of Azerbaijan 1979, 1989, 1999, 2009. The State Statistical Committee of Azerbaijan Republic)
|Република Азербејџан
|[[Баку]]
|style="text-align:right"|{{nts|84670009164600}}
|style="text-align:right"|{{nts|86600}}
|style="text-align:right"|{{nts|97,8}}
Анонимен корисник