Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска лига Чемпионшип“

нема опис на уредувањето
| титл =
| спорт = Фудбал
| основана = 2004<br /><small>претходно од 1892-1992 (како ''Втора Дивизија'')<br /><small> од 1992-2004 (како ''Прва Дивизија'')
| слава =
| мото =