Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска лига Чемпионшип“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија спортска лига | наслов = Чемпионшип лига | момсезона = 2011/...)
 
| слава =
| мото =
| инаугурација = Промоција во [[Премиер лига]]<br /><small>испаѓање во [[Лига Еден]]
| тимови = 24
| држава = Англија