Разлика помеѓу преработките на „Комплексен број“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува uk:Комплексне число
с (r2.7.3) (Робот: Менува kk:Комплекс сан)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува uk:Комплексне число)
[[th:จำนวนเชิงซ้อน]]
[[tr:Karmaşık sayı]]
[[uk:КомплексніКомплексне числачисло]]
[[ur:مختلط عدد]]
[[vi:Số phức]]
125.824

уредувања