Разлика помеѓу преработките на „Ростислав (кнез)“

Одземени 16 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|name =Ростислав
|succession=[[Велика Моравија|Кнез на Моравија]]
|image =RościsławPrince Rastislav.jpgJPG
|caption=Икона на кнезот Ростислав
|caption=Rostislav on a [[fresco]] from 1134 ([[Znojmo]], [[Czech Republic]])
|reign =846–869 или 870
|predecessor =[[Мојмир I]]