Разлика помеѓу преработките на „Ростислав (кнез)“

Додадени 20 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|spouse =''Непозната''
|issue =''Непознати''
|house =[[HouseДинастија ofна MojmírМојмир]]
|father =''Непознат''
|mother =''Непозната''