Разлика помеѓу преработките на „Шимпанзо“

Додадени 192 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од Александар С.) и вратена ревизијата 2523452 на JackieBot)
с
''[[Common chimpanzee|Simia troglodytes]]''
| type_species_authority = [[Јохан Фридрих Блуменбах|Blumenbach]], 1775
| range_map = Pan.png
| range_map_caption = Распространетост на ''Pan troglodytes'' (обичното шимпанзо) и ''Pan paniscus'' (бонобо, во црвено)
| subdivision_ranks = [[Вид (биологија)|Видови]]
| subdivision =