Нигер (река): Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува br:Stêr Niger
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Менува br:Stêr Niger)
[[bg:Нигер (река)]]
[[bs:Niger (rijeka)]]
[[br:NigerStêr (stêr)Niger]]
[[ca:Riu Níger]]
[[cs:Niger (řeka)]]
6.131

уредување