Разлика помеѓу преработките на „Кирхофови закони“

Додадени 72 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Постојат неколку '''Кирхофови закони''', сите се именувани според физичарот Густав Кирхоф: * [...)
 
с
* [[Кирхофови закони за електрично коло]]
* [[Кирхофов закон за терморадијација]]
* [[Кирхофови закони за спектроскопија]]
* [[Кирхофови равенки]]
 
4.318

уредувања