Разлика помеѓу преработките на „Кирхофови закони“

Додадени 366 бајти ,  пред 12 години
Нова страница: Постојат неколку '''Кирхофови закони''', сите се именувани според физичарот Густав Кирхоф: * [...
(Нова страница: Постојат неколку '''Кирхофови закони''', сите се именувани според физичарот Густав Кирхоф: * [...)
(нема разлика)
4.318

уредувања