Разлика помеѓу преработките на „Северен Егеј“

Додадени 139 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
'''Северен Егеј''' е една од тринаесетте [[периферии на Грција]]. Се состои од [[Префектури на Грција|префектурите]] [[Хиос]], [[Префектура Лезбос|Лезбос]] и [[Префектура Самос|Самос]].
 
==Надворешни врски==
*[http://www.hotels-guide-greece.com/index.php?catid=108 Фото-галерија на Егејот]
 
==Видете исто така==
13.850

уредувања