Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
Робот: Додава se:Kursk oblast
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: af:Koersk-oblast)
с (Робот: Додава se:Kursk oblast)
[[ru:Курская область]]
[[sah:Курскай уобалас]]
[[se:Kursk oblast]]
[[sco:Kursk Oblast]]
[[sk:Kurská oblasť]]
6.057

уредувања