Разлика помеѓу преработките на „Никола (принц на Грција)“

ситна поправка
с (r2.7.2) (Робот: Менува pt:Nicolau da Grécia e Dinamarca)
(ситна поправка)
Заедно со своите браќа, тој помогнал во одржувањето на првите Летни Олимписки игри во 1896 година во Атина по 393 година.
 
{{биографија-никулец}}
{{DEFAULTSORT:Никола}}
[[Категорија:Грчки принцови]]
1.634

уредувања