Нил Армстронг: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
È{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Neil Armstrong pose.jpg|thumb|right]]
'''Нил Армстронг''' ([[англ.]] ''Neil Armstrong''; {{роден на|5|август|1930}} - {{починал на|25|август|2012}}) бил првиот [[космонаут]] кој стапнал на [[Месечина]]та.
Анонимен корисник