Разлика помеѓу преработките на „Илинден Спасе“

Додадени 20 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Брзо додавање категорија Албански писатели (со користење на HotCat))
Илинден Спaсе пишува на албански и македонски јазик. Автор е на две збирки раскази. [[Друштвото на писатели на Македонија]] го има прогласено за свој почесен член.
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Спасе, Илинден }}
[[Категорија:Македонци|С]]
[[Категорија:Македонци во Албанија]]
[[Категорија:Членови на ДПМ]]
[[Категорија:Македонски писатели]]
[[Категорија:Македонци|САлбански писатели]]
 
[[bg:Илинден Спасе]]
[[sr:Илинден Спасе]]
 
[[Категорија:Македонски писатели]]
 
[[Категорија:Албански писатели]]