Џамија Хасан II: Разлика помеѓу преработките

Одземени 60 бајти ,  пред 11 година
с
Бришење на "Hassan_II_mosque6_(js).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Jameslwoo...
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Менува nl:Hassan II-moskee)
с (Бришење на "Hassan_II_mosque6_(js).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Jameslwoo...)
Image:Hassan II mosque5 (js).jpg|Фонтана
Image:Hassan II Mosque in the evening (js).jpg|Изглед навечер
 
Image:Hassan II mosque6 (js).jpg|Изглед навечер
Image:Morocco Africa Flickr Rosino December 2005 82664692.jpg|Внатрешноста на џамијата
</center>