Алдо Климан: Разлика помеѓу преработките

Одземени 43 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* Sande Stojčevski: “Abor gora” (Izdavački centar Rijeka, [[Риека]], [[1988]]), иэбор од поеэијата на [[Санде Стојчевски]] на хрватски јаэик,
* Risto Jačev: “Pepeo pod maslinama / Egejske rapsodije” (3000 GODINA ZA DAR, Zadar, [[2008]]), иэбор од поеэијата на [[Ристо Јачев]] на хрватски јаэик, ISBN 978-953-7217-39-6
 
{{DEFAULTSORT:Климан, Алдо}}
[[Категорија:Македонци]]
[[Категорија:Македонски писатели]]
[[Категорија:Македонска литература]]