Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Додадени 33 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с
{{Никулец за биографија}}
{{Народни херои на Македонија}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Талески, Борка }}
[[Категорија:Македонци]]
[[Категорија:Македонски народни херои]]
[[Категорија:Народни херои на Југославија]]
[[Категорија:Комунисти|ТалМакедонски комунисти]]
[[Категорија:Партизани|Тал]]
[[Категорија:Родени во 1921 година]]
[[Категорија:Починати во 1942 година]]