Разлика помеѓу преработките на „Алкален метал“

Одземени 3 бајти ,  пред 8 години
с
r2.5.4) (Робот: Менува ta:கார உலோகம்
с (Робот: Додава si:ක්‍ෂාර ලෝහ)
с (r2.5.4) (Робот: Менува ta:கார உலோகம்)
[[fi:Alkalimetalli]]
[[sv:Alkalimetall]]
[[ta:கார மாழைகள்உலோகம்]]
[[tt:Селтеле металлар]]
[[te:క్షార లోహము]]
5.215

уредувања