Предлошка:Бугарски владетели: Разлика помеѓу преработките

с
айде без империя... и оправяне на препратки
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Отворена е тема на разговор. Па кога ќе решиме, тогаш ќе видиме што и како ќе седи. А до тогаш НЕ ПИПАЈ)
с (айде без империя... и оправяне на препратки)
[[Батбајан]]
 
<big>'''[[Прва бугарска држава|Прва бугарска држава (империја)]] ([[681]] – [[1018]] г.)'''</big>
 
'''Канови (ханови):'''
[[Борис II]]
 
<big>'''[[Втора бугарска држава|Втора бугарска држава (империја)]] ([[1186]] – [[1396]] г.)'''</big>
 
'''Царови''':
[[Константин II Асен]]
 
<big>'''[[Трета бугарска држава]] (следпосле [[1878]] г.)'''</big>
 
'''Кнез''': [[Александар I Батенберг|Александар Батенберг]]
 
'''Царови''': [[Фердинанд I|Фердинанд]] | [[Борис IIIІІІ]] | [[Симеон IIІІ]]
 
|}<noinclude>
620

уредувања