Разлика помеѓу преработките на „Зимски олимписки игри 2006“

с
с (r2.7.2+) (Робот: Менува la:2006 Olympia hiemalia)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува kk:2006 Қысқы Олимпиада ойындары)
[[it:XX Giochi olimpici invernali]]
[[he:אולימפיאדת טורינו (2006)]]
[[kk:2006 Қысқы ОлимпиадалықОлимпиада Ойындар 2006ойындары]]
[[ky:Турин 2006]]
[[la:2006 Olympia hiemalia]]
126.979

уредувања