Разлика помеѓу преработките на „Марина Цветаева“

Додадени 146 бајти ,  пред 8 години
с
{{Commonscat|Marina Tsvetaeva}}, {{Викиизвор-јазик|ru|Марина Ивановна Цветаева|Марина Цветаева}}
с (r2.7.2+) (Робот: Додава ar:مارينا تسفيتايفا)
с ({{Commonscat|Marina Tsvetaeva}}, {{Викиизвор-јазик|ru|Марина Ивановна Цветаева|Марина Цветаева}})
Нејзини најпознати дела се збирките песни „Вечерен албум“, „Волшебниот фенер“, „Разделба“, „Занает“, како и драмите Жандарм херц“, „Виулица“, „Камениот анѓел“ и „Феникс“.
 
{{Commonscat|Marina Tsvetaeva}}
{{Викиизвор-јазик|ru|Марина Ивановна Цветаева|Марина Цветаева}}
 
{{DEFAULTSORT:Цветаева, Марина}}
79

уредувања