Разлика помеѓу преработките на „Папа Симах“

Додадени 23 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава mzn:سیماکوس
с (r2.7.3) (Робот: Менува yo:Pópù Symmachus)
с (r2.7.3) (Робот: Додава mzn:سیماکوس)
[[hu:Szümmakhosz pápa]]
[[mr:पोप सिमाकस]]
[[mzn:سیماکوس]]
[[nl:Paus Symmachus]]
[[ja:シンマクス (ローマ教皇)]]
125.990

уредувања