Висла: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Робот: Додава br:Stêr Wisła
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Менува az:Visla)
с (r2.7.2) (Робот: Додава br:Stêr Wisła)
[[be-x-old:Вісла]]
[[bg:Висла]]
[[br:Stêr Wisła]]
[[ca:Vístula]]
[[cs:Visla]]
59.415

уредувања