Ајет: Разлика помеѓу преработките

Одземени 17 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: '''Ајет''' ({{lang|ar|آية}}) е арапски збор што значи знак или чудо. Поим...)
 
сНема опис на уредувањето
 
На крајот на секој стих во симбол е впишан бројот на ајетот. Тој симбол е ۝, ''крај на ајетот''. Неговиот [[Уникод]]ен број е U+06DD, а ۝۝۝۝ го означува крајот на една [[сура]].
 
 
{{Quran-stub}}
 
[[Категорија:Сури]]