Разлика помеѓу преработките на „Пироконгломерат“

Форматирање
с
(Форматирање)
'''Пироконгломерат''' е [[карпа]] создадена од остатоци од експлозивна вулканска [[ерупција]].
 
{{Гео-никулец}}
[[Category:Геологија]]
 
[[Категорија:Карпи]]