Разлика помеѓу преработките на „Зајда“

Додаден 41 бајт ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава uz:Sayda)
'''Зајда''' ({{lang-de|Sayda}}) е град во округот [[Мителзаксен]], во [[Саксонија]], [[Германија]]. Се наоѓа 24 километри јужно од [[Фрајберг (Саксонија)|Фрајберг]] и 28 километри северно од [[Хомутов]].
 
== Наводи ==
{{Саксонија-никулец}}
{{наводи}}
 
{{СаксонијаМителзаксен-никулец}}
{{Градови во Мителзаксен (округ)}}