Софтбол: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува fa:سافتبال
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам et:Softpall во et:Pehmepall; козметички промени)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува fa:سافتبال)
[[eo:Softbalo]]
[[eu:Sofbol]]
[[fa:سافت‌بالسافتبال]]
[[fr:Softball]]
[[ko:소프트볼]]
127.131

уредување