Разлика помеѓу преработките на „Шведски јазик“

Одземени 6 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува chr:ᎠᏂᏍᏫᏗ ᎦᏬᏂᎯᏍᏗ
с (r2.7.2+) (Робот: Додава vep:Ročin kel')
с (r2.7.2+) (Робот: Менува chr:ᎠᏂᏍᏫᏗ ᎦᏬᏂᎯᏍᏗ)
[[th:ภาษาสวีเดน]]
[[tg:Забони шведӣ]]
[[chr:ᎠᏂᎤᎦᎾᏍᏔᎠᏂᏍᏫᏗ ᎦᏬᏂᎯᏍᏗ]]
[[tr:İsveççe]]
[[uk:Шведська мова]]
125.999

уредувања