Разлика помеѓу преработките на „Игор Ѓузелов“

Додадени 146 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| младински години =
| младински клубови = [[ФК Беласица]]
| години = 1993-1995<br>1995-1999<br>1999-2001<br>2001-2002<br>2002-2006<br>2006<br>2006-
| клубови = [[ФК Беласица]]<br>[[ФК Силекс]]<br>[[Хајдук Сплит]]<br>[[Шахтјор Доњецк]]<br>[[МеталурхМеталург Доњецк]]<br>[[Хапоел ПетаПетах Тиква]]<br>[[Серкл Бриж]]
| мечови(голови) = <br> <br> 32 (0) <br> 2 (0) <br> 61 (2) <br> 6 (0) <br> 26 (0)
| реп-години =
| репрезентација = {{flagicon|Македонија}} [[Македонска фудбалска репрезентација|Македонија]]
 
[[en:Igor Gjuzelov]]
[[nl:Igor Gjuzelov]]
[[it:Igor Gjuzelov]]
[[nl:Igor Gjuzelov]]
13.850

уредувања