Жито: Разлика помеѓу преработките

Одземени 55 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Various grains.jpg|thumb|250px|Продукти од житата.]]
[[Податотека:040719_172_dorset_marnhull.jpg|thumb|250px|Пченично поле]]