Разлика помеѓу преработките на „Игор Ѓузелов“

Додадени 126 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Инфокутија Фудбалер
| име = Игор Ѓузелов
| слика = [[Слика:Игор Ѓузелов.jpg|170п150п]]
| роден-датум = [[2 април]], [[1976]]
| роден-град = [[Струмица]]
| висина = 185
| позиција = [[одбрана (фудбал)|одбрана]]
| сегашен клуб = [[CercleФК BruggeСеркл Бриж]]
| клуб-бројка = 20
| младински години =
| младински клубови = [[ФК Беласица]]
| години =
| клубови = [[ФК Беласица]]<br>[[ФК Силекс]]<br>[[HajdukХајдук SplitСплит]]<br>[[ShakhtarШахтјор DonetskДоњецк]]<br>[[MetalurhМеталурх DonetskДоњецк]]<br>[[HapoelХапоел PetahПета TikvaТиква]]<br>[[CercleСеркл BruggeБриж]]
| мечови(голови) =
| реп-години =
| реп-обнова =
}}
'''Игор Ѓузелов''' е македонски професионален фудбалер, кој игра на бековската позиција. Исто така бил и член на [[Македонска фудбалска репрезентација|Македонскатамакедонската фудбалска репрезентација]] до [[2003]] година. Во моментот Ѓузелов игра за [[CercleСеркл BruggБриж]]e во [[Белгија]].
 
{{Македонија-фудбалер-никулец}}
 
[[Категорија:Македонски фудбалери|Ѓузелов, Игор]]
[[Категорија:Фудбалери со потекло од Струмица|Ѓузелов, Игор]]
 
[[en:Igor Gjuzelov]]
13.850

уредувања