Разлика помеѓу преработките на „Бахами“

Додадени 4 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Додава vep:Bagaman Sared)
с
[[Регата]] се важни социјални настани во многу колонии. Тие траат еден или повеќе денови на кои се плови со старомодни работнички бродови, а исто така има и крајбрежен фестивал.
 
Некои колонии имаат фестивали поврзани со традиционалната [[жетва]] или храна во таа област, како на пример „Ананас Фест“ во Грегори Таун или „Краба Фест“ во Андрос. Другите значајни традиции ги вклучуваат раскажувањето на приказни.
 
== Наводи ==