Разлика помеѓу преработките на „Жито“

Додадени 318 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Додава ur:غلہ)
с
== Поврзано ==
* [[Псевдожитарки]]
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.zpis.gov.mk/amisapp/admin/allreports/byplacesvarieties/?category=12 Пребарувач на цени на добиточна храна и житарки во РМ] - Земјоделски пазарен инфпормативен систем (ЗПИС) {{mk}}