Разлика помеѓу преработките на „Франкфурт на Мајна“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Додава tt:Франкфурт)
|Gliederung = 16 окрузи (''Ortsbezirke'')<br />46 квартови (''Stadtteile'')
|Website = [http://www.frankfurt.de/ www.frankfurt.de]
|Bürgermeister = [[ПетраПетер РотФелдманн]]
|Bürgermeistertitel = [[Листа на градоначалници на Франкфурт|Градоначалник]]
|Partei = [[Социјалдемократска партија на Германија|CПД]]
|Partei = ЦДУ
|ruling_party1 = ЦДУ
|ruling_party2 = Зелените
Анонимен корисник