Евроазија: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам diq:Awrasya во diq:Ewrasya
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Менува yo:Ẹurásíà)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам diq:Awrasya во diq:Ewrasya)
[[wo:Tugalasi]]
[[yo:Ẹurásíà]]
[[diq:AwrasyaEwrasya]]
[[bat-smg:Eurazėjė]]
[[zh:歐亞大陸]]