Разлика помеѓу преработките на „Цајтгајст: Додаток“

изменета категоризација, ситна поправка
с (Бот: козметички промени)
(изменета категоризација, ситна поправка)
}}
 
'''''Цајтгајст: Додаток''''', е документарен филм од 2008, кој е во продукција и режија на Питер Џозеф, и е продолжение на филмот Цајтгајст од 2007. [1][2] Цајтгајст: Додаток во 2011 доби свое продолжение наречено Цајтгајст: Чекор напред.
 
== Синопсис ==
== Извори на материјал ==
[http://en.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist:_Addendum]
 
[[Категорија:Документарни филмови]]