Разлика помеѓу преработките на „Љубиша Георгиевски“

нема опис на уредувањето
Зборува [[англиски]], [[француски]], [[италијански]], [[руски]], [[бугарски]], а се служи и со [[словенечки]], [[полски]] и [[романски]].<ref>[http://www.sobranie.mk/default.asp?ItemID=221249446B790D4C93AD4D79562BBBEA Љубиша Георгиевски], Собрание на Република Македонија.</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Претседател на Собранието на Република Македонија}}