Разлика помеѓу преработките на „Пелазги“

Додадени 22 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додаје: bg:Пеласги
с (Бот Додаје: cs, he, pl Брише: ca, es Мења: tr)
с (Бот Додаје: bg:Пеласги)
[[Категорија:Антички народи]]
 
[[bg:Пеласги]]
[[cs:Pelasgové]]
[[de:Pelasger]]
59.415

уредувања