Разлика помеѓу преработките на „Чикаго“

Одземени 23 бајти ,  пред 9 години
с (r2.7.3) (Робот: Додава ckb:شیکاگۆ)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.cityofchicago.org/ ОфицијаленОфицијално веб-сајтмрежно на градотместо]
 
* [http://www.chicago.com/ Chicago.com Водич низ Чикаго за посетители]
* [http://www.cityofchicago.org/ Официјален веб-сајт на градот]
* [http://www.chicagotraveler.com/ Convention & Visitors Bureau]
* [http://www.tourismchicago.org/ Chicago Tourism Information]