Разлика помеѓу преработките на „American Broadcasting Company (ABC)“

с
r2.7.2+) (Робот: Менува bg:Ей Би Си
с (r2.7.2+) (Робот: Менува fa:شرکت پخش رسانه‌ای آمریکا)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува bg:Ей Би Си)
[[ast:American Broadcasting Company]]
[[be-x-old:ABC (тэлеканал)]]
[[bg:AmericanЕй BroadcastingБи CompanyСи]]
[[cs:American Broadcasting Company]]
[[da:American Broadcasting Company]]
125.983

уредувања